قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

خرید پستی مطمئنی را با من و تو خرید تجربه نمایید.

فروشگاه اینترنتی من و تو خرید

09359482324|09361633010 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه یکی از مهم ترین طراحی ها در زمینه دکوراسیون می باشد. لذا ما در این متن طراحی داخلی خانه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی طراحی داخلی خانه و نکات مرتبط با آن در گروه مهران طاهری

 

طراحی داخلی یکی از مهمترین بحث هایی می باشد که امروزه استفاده از آن در محیط های مختلفی مانند محل های کاری و اداری و از همه مهم‌ تر خانه ها مورد توجه قرار می گیرد. طراحی داخلی خانه به عنوان یکی از طراحی های بسیار مهم در صنعت دکوراسیون داخلی مورد استفاده می باشد. افراد در طراحی خانه باید نکات مختلفی را مورد توجه قرار دهند و با استفاده از این نکات و اتکا کردن بر آن ها بهترین طراحی دکوراسیون داخلی خانه را صورت دهند و محیطی پر از آرامش برای خود و خانواده ی خود به همراه آورند.

مهمترین قوانین در طراحی داخلی خانه

از مهمترین قوانینی که در طراحی داخل خانه، افراد باید به آن توجه داشته باشند، استفاده از کسانی است که در امر طراحی دکوراسیون داخلی خبره و چیره ‌دست می باشند. لذا افراد در طراحی و دکوراسیون خانه ی خود باید با استفاده از مدل ها و نمونه هایی که در ژورنال ها و سایت‌های مختلف وجود دارند، نسبت به طراحی خانه خود اقدام نمایند. گفتنی است استفاده از طرح‌ های قدیمی برای طراحی خانه مسکونی به ضرر افراد می باشد. لذا افرادی که به دکوراسیون خانه خود اهمیت می دهند و دوست دارند به روز باشند، با استفاده از طرح های قدیمی، مطمئناً باید تا چند سال بعد از طراحی آن، مجدد نسبت به طراحی دکوراسیون خانه خود اقدام نمایند. اما در طراحی داخلی خانه ها استفاده از یک سری از ابزار آلات و اکسسوری ها که برای طراحی و دکوراتیو کردن محیط ها مصرف می شود، مهم می باشد و افراد باید با استفاده از این اکسسوری ها بهترین نما و دکوراسیون را برای محیط خود به وجود آورند.

تصویر ۱

استفاده از نور پردازی ها در طراحی داخلی خانه

یکی از مهمترین بخش هایی که برای طراحی داخلی خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد، نور پردازی ها می باشد. لذا افراد می توانند با استفاده از نورهای مختلف در جای‌ جای محیط خانه، یک نمای بسیار خوب به آن بدهند. امروزه وسایل بسیار خوبی برای نورپردازی محیط های مختلف با شکل های متفاوت و مدرن به وجود آمده است که علاوه بر نورپردازی، خود آن ها نیز دارای شکل بسیار زیبایی می باشند. به طور مثال افراد می‌ توانند در حاشیه دیوارهای خانه خود، از نورپردازی با نورهای بسیار ضعیفی استفاده کنند و زیبایی خاصی به خانه خود بدهند. بعضی از افراد بعد از اینکه از سقف های مجازی استفاده کردند، با قرار دادن یک سری از نورهای مختلف، فضای زیبایی در خانه به وجود می آورند.

تصویر ۲

 طراحی داخلی خانه مدرن

همانطور که می دانید امروزه طرح های متفاوتی برای طراحی خانه ها وجود دارند و افراد می‌ توانند با توجه به سلیقه ی خود و کشوری که در آن زندگی می کنند، نسبت به طراحی خانه خود اقدام نمایند. اما یکی از طراحی هایی که در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، طراحی ها با طرح های مدرن می باشد. این طراحی ها همراه با استفاده از اکسسوری ها و لوازم مدرن اجرا می شود. این طرح ها به گونه ای می باشند که فضای خانه را با استفاده از علوم مختلف مانند فنگ‌ شویی، روانشناسی و…. آرامش بخش می کند. در طرح های مدرن فضاهای داخل خانه تغییر می کند. به طور مثال در طرح های مدرن و جدید، آشپزخانه ها دیگر به مانند قدیم طراحی نمی شوند و از جزیره ها در آنها استفاده می شود؛ یا اینکه در خانه ها فرش های بسیار بزرگ و به گونه ای که تمام کف خانه را بپوشاند، استفاده نمی گردد و با یک فرش کوچک کف خانه را مقداری می پوشانند. در طرح‌ های جدید استفاده از دیوارهای کاذب و سقف های کاذب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویر ۳

طراحی فضای داخلی خانه ایرانی

امروزه طراحی داخلی خانه های ایرانی به روش های متفاوتی صورت می‌ گیرد. بعضی از خانه ها با استفاده از همان فضای سنتی و کلاسیک قدیمی طراحی می شود؛ اما بعضی از خانه ها با بهره گیری از مدل های جدید و مدرنی که در کل دنیا وجود دارد، طراحی خواهند شد. لذا این موضوع به خود افراد بستگی دارد که خانه ی خود را چگونه طراحی نمایند؛ اما معمولاً در خانه هایی که به سبک ایرانی طراحی می شود، همه چیز متفاوت است. لازم به ذکر است این طرح ها دارای جذابیت خاص خود می باشند که استفاده از آن ها برای افراد، می تواند آرامش بخش باشد. چیزی که در طراحی داخلی خانه های ایرانی به چشم می خورد، جداسازی تمام بخش های مختلف یک خانه از همدیگر می باشد. البته این طرح ها، طرح هایی هستند که دلایل محکمی برای انجام آنها وجود دارد و با توجه به علم مدرن همچنان طرح های خانه های ایرانی و کلاسیک که در گذشته انجام می شده، مورد استفاده می باشد. البته چیزی که واضح است، امروزه ۷۰ درصد خانه های ایرانی با تاثیر از طراحی های مدرن، طراحی می شوند.

منبع:

شرکت طراحی داخلی خانه مهران طاهری