قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

خرید پستی مطمئنی را با من و تو خرید تجربه نمایید.

فروشگاه اینترنتی من و تو خرید

09359482324|09361633010 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

افزودنی های بتن

افزودنی های بتن

موادی مانند مواد روان کننده و فوق روان کننده از جمله افزودنی های بتن هستند که برای افزایش کیفیت بتن یا تغییر و بهبود بخشیدن مشخصه ها به بتن اضافه می شود. اضافه کردن روان کننده علاوه بر افزایش کارایی و مقاومت بتن، باعث جلوگیری از آب انداختن بتن نیز می شود. فوق روان کننده ها هم عملکردی مشابه روان کننده ها اما با تاثیر گذاری بیشتر، دارند. استغاده از انواع افزودنی های بتن می تواند آب مورد نیاز را ۲۵ تا ۳۵ درصد کاهش دهد.

{تصویر یک}

انواع افزودنی های بتن :

افزودنی بتن انواع مختلفی مانند ضد یخ بتن ، فوق روان کننده، اپوکسی، گروت، چسب و ماستیک دارد.

افزودنی های بتن را می توان به دو دسته کلی شیمیایی و معدنی تقسیم کرد. در زیر به تفکیک به تعدادی از این افزودنی ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از دسته بندی های صورت گرفته برای انواع افزودنی معدنی بتن توسط  RILEM بدین ترتیب است:

• افزودنی معدنی سیمانی

• افزودنی معدنی بتن پوزولانی با درجه بالا:فوم سیلیکا، خاکستر پوسته برنج(با کنترل میزان سوختن)

• افزودنی معدنی بتن پوزولانی با درجه نرمال: کلاس F  از fly ash

• افزودنی های معدنی سیمانی و پوزولانی: نوع C از fly ash، سرباره کوره ریز شده زمینی

{تصویر دو}

 

دسته بندی مواد افزودنی شیمیایی بتن نیز به صورت زیر انجام می شود:

• حباب ‌ساز کاهنده آب

• دیرگیرکننده بتن

• زود گیر کننده بتن

• روان‌ کننده بتن

• کاهنده آب بتن

 

{تصویر سه}

 

مزایای افزودنی بتن :

هر کدام از انواع افزودنی های بتن کاربرد ها و مزایای مخصوص به خود را دارند. برخی از این مزایا عبارت اند از:

 

کاهش هزینه:

با توجه به مزیت های افزودنی های بتن استفاده از این افزودنی ها باعث صرفه جویی و جبران هزینه های خرید می شود. به طور کلی هزینه های ساخت و ساز به سه دسته مستقیم، غیر مستقیم و نهان تقسیم می شود که با اضافه کردن انواع افزودنی های بتن می توان در هزینه هر کدام از این بخش ها صرفه جویی کرد.

 

تنظيم و بهبود ويژگي‌هاي بتن :

میتوان با انتخاب مصالح و نسبت اختلاط مناسب، اکثر خواص مورد نظر بتن را تامین کرد اما تنظیم این خواص با استفاده از انواع افزودنی های بتن روشی کارامدتر و موثرتر است. با بهره گیری از افزودني‌هاي شيميايي مي‌توان خواص بتن تازه را متناسب با شرايط اجرايي و محيطي تنظيم، و ویژگی های بتن را مطابق با ضوابط فنی و شرایط بهره برداری اصلاح کرد.

 

امکان اجرا در شرايط سخت :

با اضافه کردن افزودنی ها به بتن، اجرای عملیات بتن ریزی حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد با کیفیت مطلوب انجام خواهد شد. برای مثال استفاده از ضد یخ باعث جلوگیری از آسیب به بتن، ترک خوردگی و تغییر دمای سریع در بتن در عملیات بتن ریزی در هوای سرد می شود.

 

روان کننده بتن :

افزودنی های روان کننده بتن با نام دیگر افزودنی های کاهنده آب، یکی از پرکاربردترین افزودنی های بتن است که موجب بهبود خواص سخت شده بتن، افزایش دوام آن و دستیابی به مقاومت ثابت در عیار سیمان کمتر می شود.

روان کننده بتن با تغییر نیروهای فیزیکی و شیمیایی بتن نیاز به آب را به طور کلی کاهش می دهد .

و به دلیل اینکه استفاده از روان کننده بتن موجب کاهش عیار سیمان می شود، ذرات سیمان همدیگررا دفع نموده و باعث روانی بتن می شود که این ویژگی به بتن ریزی در سازه ای با تراکم آرماتور زیاد کمک کرده و موجب ساده تر شدن عملیات تراکم می شود.

روان کننده بتن در عملیاتی مانند بتن ریزی قطعات کوچک ، بتن ریزی سریع ، کاهش استهلاک تجهیزات و ماشین آلات کاربرد دارد و به طور کلی موجب افزایش مقاومت بتن می شود .

{تصویر چهار}

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مواد افزودنی بتن و روان کننده بتن  با ما تماس بگیرید .

 

مقالات:

 

انواع قالب فلزی بتن

داربست های مدولار 

طراحی دکوراسیون داخلی
https://mehrantaheri.com

طراحی رستوران سنتی
https://mehrantaheri.com/portfolio-category/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86/

طراحی اداری
https://mehrantaheri.com/portfolio-category/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/